poniedziałek, 27 grudnia 2010

Marsz cen w górę tuż po nowym roku.

Informacja pewna, rośnie VAT to przełoży się nie tylko na tzw 1 punkt procentowy (1%) podatku ale również spowoduje wzrost kosztów producentów i dostawców (paliwo, energia itd) w całym ciągu od surowca po produkt finalny. Z wielu źródeł docierają do nas już nowe cenniki, więc z całą pewnością możemy uprzedzić iż jeśli ktoś z Państwa ma w planach zakup akumulatora, prostownika, ładowarki lub innego produktu z szeroko rozumianej branży akumulatorowej zachęcam do dokonania tego najpóźniej do końca roku 2010r., lub w pierwszych dniach nowego roku.
Producent akumulatorów marki Centra forma EXIDE SA, obniżyła już w grudniu rabaty dla końcowych sprzedawców o około 5%, Banner Batterien GmbH już w końcówce listopada informował o zmianach cen na grudzień 2010r., co tłumaczono zmianą cen ołowiu (obrazek powyżej), co dotyka wszystkich producentów w takim samym stopniu jak pozostałe nośniki energii.
Planowane wzrosty cen po nowym roku będą oscylować w zakresie 3-10% w zależności od produktu, o szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Nagroda dla AUTOPART


Jak co roku, samorządowe władze miasta Mielca zaprosiły działaczy miejskich instytucji, organizacji i przedsiębiorców na spotkanie świąteczno-noworoczne. Prezydent Janusz Chodorowski nagrodził wyróżniające się w 2010 roku osoby i instytucje. Wśród laureatów była Monika Bąk Prezes Zarządu firmy AUTOPART S.A., która otrzymała statuetkę jako specjalne wyróżnienie "Za skuteczne wspieranie mieleckiej kultury i sportu". Serdecznie gratulujemy!