poniedziałek, 18 marca 2013

Jenox doceniony w Wielkopolsce

Znany producent akumulatorów z Chodzieży, firma Jenox, został uhonorowany statuetką "Złoty Hit 2012" w konkursie Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu. Wyróżnienie jest swoistym podsumowaniem działań w kierunku zwiększenia dynamiki sprzedaży i pozyskiwania nowych rynków zbytu w minionych latach.

Ideą konkursu "Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu Wielkopolskiego" (w tym roku po raz 18.) jest promocja najlepszych produktów, usług i dokonań firm, samorządów lokalnych oraz przedsięwzięć ekologicznych i organizacyjnych. Konkurs służy również promocji walorów gospodarczych i ekologicznych regionu, jego powiatów i gmin. Sama nagroda ma swój rodowód sięgający połowy lat 90.

W tym roku w Wielkopolsce rekomendowanych do nagrody zostało 289 firm. W różnych kategoriach wybrano 84 laureatów, z czego najwyższy laur trafił tylko do trzech przedsiębiorstw. Jednym z nich była firma Jenox Akumulatory z Chodzieży. - Tytuł ZŁOTY HIT 2012r. za dynamikę sprzedaży akumulatorów, dzięki pozyskiwaniu nowych rynków zbytu w kraju i za granicą, stanowi dla nas nie lada wyróżnienie. Jest bowiem ukoronowaniem, a jednocześnie podsumowaniem wieloletniej polityki synergicznego rozwoju prowadzonego przez nasze przedsiębiorstwo, mówi Ryszard Wasyłyk, Dyrektor Rynku Krajowego w firmie Jenox Akumulatory sp. z o.o.

Produkty marki Jenox to cztery serie akumulatorów: Gold, Classic, Taxi i Hobby o zróżnicowanych parametrach technicznych. Dzięki rozwiniętemu systemowi dystrybucji, produkty firmy dostępne są w blisko 900 punktach na terenie kraju. Ponad połowę sprzedaży stanowi jednak eksport, obejmujący kilkanaście krajów w całej Europie, do których należą m.in. : Niemcy, Francja, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Wlk.Brytania, Szwecja, Czechy, Słowacja, Estonia, Litwa, Rosja i Białoruś. Firma może się również poszczycić eksportem swoich produktów do Australii.

Chodzieski Jenox zatrudnia ponad 160 osób i posiada przeszło dwudziestoletnie doświadczenie w branży. Ponadto w tym roku zamierza uruchomić linię produkcyjną umożliwiającą ładowanie akumulatorów kwasowych za pomocą systemu formacji z recyrkulacją elektrolitu. W planach są też kolejne inwestycje.

źródło: WNP.PL