czwartek, 4 października 2012

Centra Micro-Hybrid AGM wyróżniona przez czasopismo „AutoExpert”w konkursie Produkt Roku 2012!

Miesięcznik docenił nowoczesną technologię akumulatorów Centra AGM (Absorbent Glass Matt), gwarantującą trzykrotnie większą żywotność w porównaniu do tradycyjnych akumulatorów.
 „Centra AGM to całkowicie bezobsługowe i w 100% hermetyczne akumulatory, optymalne dla samochodów z systemem Start & Stop i hamowaniem regeneracyjnym” – wyjaśnia Jarosław Nadstazik, dyrektor ds. marketingu w Exide Technologies S.A. – „Wyróżnienie, które „AutoExpert” przyznał temu modelowi w kategorii „Części i akcesoria motoryzacyjne”, jest z jednej strony potwierdzeniem jego wyjątkowej jakości, a z drugiej – odzwierciedleniem zmian, które coraz silniej zaznaczają się na rynku motoryzacyjnym”.
Centra AGM (Absorbent Glass Mat) to akumulatory stworzone w oparciu o najbardziej zaawansowaną technologię, zdolną zapewnić optymalne działanie w ekstremalnych zastosowaniach pracy cyklicznej, zarówno ze zdolnością przyjęcia wysokiego ładunku, jak i działaniem przy częściowym naładowaniu akumulatora. Ich konstrukcja opiera się na uwięzieniu elektrolitu w specjalnej masie szklanej, powodując, że znajduje się on pod znacznie większym ciśnieniem, co jest czynnikiem kluczowym w przypadku pojazdów z napędem micro-hybrid, wyposażonych w system Stop & Start oraz system hamowania regeneracyjnego.
„AutoExpert” – czasopismo kierowane do warsztatów i specjalistów samochodowych – nagrody i wyróżnienia w konkursie „Produkt Roku“ przyznaje najciekawszym i najlepszym produktom na rynku motoryzacyjnym.
 
Źródło: tu