wtorek, 22 maja 2012

Nowa generacja akumulatorów marki Centra

Nowa generacja akumulatorów marki Centra

Asortyment marki Centra poszerza się o akumulatory typu AGM i ECM, które odpowiadają wymaganiom nowoczesnych samochodów posiadających zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak system Start & Stop i hamowanie regeneracyjne.
Całkowicie bezobsługowe akumulatory nowej generacji, wykonane w technologii AGM i ECM, które poszerzają ofertę Centry o sześć typów akumulatorów, to efekt strategii rozwojowej Exide Technologies, który jest obecnie drugim europejskim dostawcą akumulatorów Start & Stop.
„Strategia rozwoju, która zakłada wzrost udziału akumulatorów typu AGM i ECM w ogólnej sprzedaży firmy, dotyczy też bezpośrednio poznańskiej fabryki. To właśnie w Poznaniu powstają dwie hale produkcyjne dedykowane specjalnie tej linii produktowej” – wyjaśnia Jarosław Nadstazik, marketing manager Exide Technologies S.A.
 
Akumulatory Centra AGM (Absorbent Glass Mat) spełniają najwyższe wymagania: są całkowicie bezobsługowe, a dzięki najnowocześniejszej technologii produkcji zapewniają optymalne działanie w tak ekstremalnym zastosowaniu, jakiego wymaga pojazd z systemem Start & Stop, w którym ilość rozruchów na dobę jest nawet kilkadziesiąt razy większa niż w standardowym pojeździe. Akumulator umożliwia także przyjęcie wysokiego ładunku, co jest istotne dla innych zaawansowanych funkcjonalności w samochodzie, np.: hamowania regeneracyjnego, inteligentnego alternatora oraz elementów układu napędowego pozwalających zredukować emisję CO2 i zużycie paliwa. Centra AGM to produkt trzykrotnie bardziej wydajny, mając na uwadze ilość rozruchów, niż standardowy akumulator. Jest on montowany w kabinie pasażera lub części bagażnikowej auta.
 
Centra ECM (Enhanced Cycling Mat) to bezobsługowe akumulatory technologicznie przystosowane do pojazdów mikrohybrydowych klasy podstawowej, wyposażonych w system Start & Stop. Akumulatory te, w odróżnieniu od typu AGM, mogą być montowane w komorze silnika samochodu.
Akumulatory AGM i ECM są oferowane na rynku już od jakiegoś czasu pod marką Exide. Od początku uruchomienia produkcji tego typu akumulatorów, europejskie fabryki Exide opuściło ponad 2,5 miliona sztuk. W 2013 roku w Poznaniu zostaną uruchomione nowe linie do produkcji akumulatorów w tych technologiach i tym samym Exide zwiększy swoje moce produkcyjne o kolejne 1,5 miliona sztuk akumulatorów rocznie. Łączna wartość inwestycji przekroczy 36 milionów EURO.
 
źródło: Aktualności exide.pl