poniedziałek, 1 lipca 2013

AUTOPART: Diamentem Forbesa 2013

Miło nam poinformować Państwa, że nasza firma została ponownie laureatem tytułu Diamenty Forbes 2013, rankingu najszybciej zwiększających swoją wartość polskich przedsiębiorstw o przychodach 50 do 250 mln PLN.
PPUH AUTOPART Jacek Bąk Sp. z o.o. figuruje na liście regionalnej na bardzo wysokiej 9-tej pozycji.
Spotkanie podkarpackich Diamentów odbyło się 5 czerwca 2013 w hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie.
Wieczór poprowadził redaktor naczelny magazynu "Forbes" Kazimierz Krupa, a w ceremonii wręczenia nagród wsparł go Marek Ustrobiński - zastępca prezydenta Rzeszowa.
źródło: autopart.pl (tu

BOSCH: Upadłość FOTA SA

Jeden z największych polskich dystrybutorów akumulatorów marki Bosch (Fota SA) złożył wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu.

Treść raportu bierzącego 23/2013 FOTA SA z dnia 29-06-2013 złożony do Komisji Nadzowu Finansowego:
Zarząd FOTA S.A. (dalej: Spółka) podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 28 czerwca 2013 roku złożył w imieniu Spółki do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu (dalej: Wniosek).
Decyzja o złożeniu Wniosku jest konsekwencją nie zawarcia do momentu jego złożenia porozumienia pomiędzy bankami finansującymi a Spółką. Od 24 maja 2013 roku Spółka prowadzi negocjacje z wszystkimi bankami łącznie. W opinii Zarządu możliwe jest zawarcie w najbliższych dniach umowy stand-still z bankami finansującymi działalność Spółki.
Niezależnie od powyższego, złożenie Wniosku w obecnym terminie było obowiązkiem Zarządu, a możliwość zawarcia układu stwarza szansę na restrukturyzację Spółki oraz kontynuowania jej działalności, a tym samym zaspokojenia roszczeń wierzycieli w jak najwyższym stopniu.