piątek, 30 grudnia 2011

30 lat Fabryki Akumulatorów AUTOPART z Mielca

Rok 2012, dla mieleckiej Fabryki Akumulatorów będzie wyjątkowy, ze względu na obchody 30tych "urodziny".
Z tej okazji szczególne gratulację dla Pana Jacka Bąka oraz wszystkich pracowników przyczyniających się do tego sukcesu fabryki.
AUTOPART to członek elitarnego klubu firm - polskich producentów akumulatorów powstałych jeszcze przed zmianą ustroju w 89r, które do dziś działają i są kierowane przez swoich założycieli (pozostali to Leszek Sznajder twórca potęgi firmy ZAP-SZNAJDER, będącej drugim producentem w kraju oraz twórcy firmy Jenox Pan Henryk Nowak  i Ryszard Jeske z którą AUTOPART "walczy" o trzecią pozycje wśród krajowych producentów akumulatorów).

Wielkie gratulacje Panie Jacku!

Ex Mielczanin, były pracownik AUTOPART
Robert Mazurek - redaktor portalu akumulator.biz

Historia Firmy AUTOART:

czwartek, 29 grudnia 2011

Recykling Akumulatorów - Jak to wygląda ?

Polecam ze względu jakość i producenta materiału DISCOVERY.
Podobnie to wygląda w Polsce, gdzie taką działalność prowadzą huty ołowiu Baterpol i Orzeł Biały, jak również dwójka liczących się polskich producentów akumulatorów ZAP-SZNAJDER i LOXA.

wtorek, 27 grudnia 2011

Przepowiednia Andreasa Bawarta z Bannera na 2015rok.

CEO Bannera Andreas Bawart, (po naszemu dyrektor zarządzający najczęściej połączone z funkcją prezesa zarządu), w swojej "przepowiedni" z 15 grudnia 2011r., zapowiada że do 2015 roku prawie 70% aut będzie produkowanych w systemie star-and-stop, co powoduje iż rozwój akumulatorów rozruchowych w najbliższych latach koncentrować się będzie w dwóch kanałach produkcji:
AGM (Absorbent Glass Mat) i  EFB (Enhanced Flooded Battery) <- czytaj AGM po tuningu, bo różnica z grubsza polega na grubszej płycie użytej do produkcji w porównaniu z konwencjonalnym AGMem oraz użyte zostały dodatkowe poliestrowe powłoki do lepszego utrzymania mas czynnych na płycie.


Czytającym w obcym języku podsyłam źródło: tu

piątek, 16 grudnia 2011

CENTRA wśród najcenniejszych

Szkoda że tylko jeden Akumulatorowiec na liście, ale trzymam za pozostałych z wielkiej "5" polskich producentów: ZAP-SZNAJDER, JENOX, LOXA, AUTOPART (pominiętych przepraszam)

RM


-----------------------------------------------------------------------------
Według najnowszego rankingu najcenniejszych marek, który został opublikowany na łamach „Rzeczpospolitej”, CENTRA plasuje się na 9 miejscu wśród polskich brandów branż niespożywczych. Pierwsze trzy miejsca rankingu zajmują znane marki jubilerskie, zaś kolejne głównie producenci sprzętu AGD.
CENTRA znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu, odnotowując aż 9-punktowy wzrost w stosunku do roku 2010. Tak wysoka pozycja czyni z niej lidera wśród marek związanych z motoryzacją –  dopiero na 15 miejscu znalazła się Dębica. CENTRA szczególnie wysokie oceny uzyskała w kategorii "prestiż" i "postrzegana jakość".
"CENTRA to tradycyjna polska marka, ale w bardzo pozytywnym znaczeniu tego słowa. Pod marką sprzedajemy produkty wytwarzane w najnowocześniejszych technologiach, to absolutny top jeśli chodzi o jakość akumulatorów w Polsce. Ta marka to nasza perła w koronie, która od lat pozwala nam utrzymywać pozycję lidera na rynku w Polsce. Cieszymy się z wysokiej pozycji w rankingu i możemy zapewnić, że marka CENTRA będzie przez nas należycie pielęgnowana i rozwijana" – podkreśla Jarosław Nadstazik, Marketing Manager EXIDE Technologies S.A.
Aby zobaczyć Ranking Najcenniejszych Polskich Marek wg Rzeczpospolitej kliknij tutaj.
Źródło: exide.pl 

poniedziałek, 5 grudnia 2011

Hybrydowy EXIDE rośnie w Europie

Exide Technologies wyprodukował w Europie 2,5 mln akumulatorów do pojazdów z systemem Start-Stop. 2,5 miliona akumulatorów do pojazdów mikrohybrydowych w ciągu dwóch lat potwierdza pozycję Exide Technologies jako światowego lidera w zakresie magazynowania energii. Jak wskazują trendy – także tej wykorzystywanej w pojazdach z systemem Start-Stop. 
W październiku z linii produkcyjnych Exide w Europie zjechał 2,5-milionowy akumulator do pojazdów mikrohybrydowych. Te nowoczesne akumulatory kwasowo-ołowiowe wykorzystywane są w pojazdach wyposażonych w system Start-Stop, którego zadaniem jest zmniejszenie zużycia paliwa oraz ograniczenie emisji CO2
 
W 2004 roku Exide Technologies, jako pierwszy na rynku, dostarczał akumulatory do tego typu pojazdów. Były to akumulatory w technologii AGM (Absorbent Glass Mat) dla Citroena C3. Exide był także pionierem rynku w dziedzinie akumulatorów w technologii ECM (Enhanced Cycling Mat) wykorzystywanych przez renomowanych europejskich producentów aut do zasilania pojazdów z systemem Start-Stop. Amerykański koncern rozpoczął produkcję akumulatorów tego typu w Europie w 2009 r. (obecnie są one wytwarzane w dwóch fabrykach Exide: we Włoszech i w Hiszpanii).
 
„Z całą pewnością te dwie technologie są przyszłością przemysłu motoryzacyjnego, zarówno w Europie, jak i na całym świecie” – mówi Michael Ostermann, prezes Exide Technologies Europe.
 
Akumulatorom w technologii AGM i ECM zaufało 10 europejskich producentów aut. Exide Technologies jest w Europie drugim największym dostawcą akumulatorów do pojazdów z systemem Start-Stop. Jednak w porównaniu do 2010 r. podwoił produkcję tego typu akumulatorów w Europie i zainwestuje kolejne 80 mln USD, aby dodatkowo zwiększyć możliwości produkcyjne. W związku z tym Exide planuje rozszerzenie produkcji z dwóch działających obecnie fabryk do czterech.
 
„Pojazdy mikrohybrydowe to dominujący trend na rynku motoryzacyjnym. Przewidujemy, że w najbliższym czasie 70 proc. wszystkich samochodów z silnikami spalinowymi zostanie zastąpione przez tę technologię” – stwierdza Michael Geiger, wiceprezes Pionu Sprzedaży na Pierwsze Wyposażenie Exide Europe. „Europa przewodzi temu trendowi i spodziewamy się, że w krótkim czasie w jej ślady pójdą inne części świata”.
 
W Europie przemysł motoryzacyjny musi stosować się do restrykcyjnych norm emisji CO2. Norma dla nowych aut osobowych zakłada ograniczenie emisji do 130 g/km do roku 2015, a następnie do 95 g/km do roku 2020. W 2012 roku branża musi stosować te standardy w 60%. Opracowywane są podobne normy dla samochodów dostawczych mające w przyszłości ograniczyć emisję CO2.
 
Nowoczesne akumulatory kwasowo-ołowiowe zapewniają działanie w ekstremalnych zastosowaniach pracy cyklicznej i jednocześnie umożliwiają przyjęcie wysokiego ładunku, co jest istotne dla zasilania systemu Start-Stop, hamowania regeneracyjnego, inteligentnego alternatora oraz innych zaawansowanych funkcji układu napędowego pozwalających zredukować emisję CO2 i zużycie paliwa. Oba rodzaje akumulatorów – w technologii AGM oraz ECM – w 100% podlegają recyklingowi, są więc przyjazne dla środowiska naturalnego przez cały okres użytkowania.
 
 Jim Bolch, prezes i CEO Exide Technologies z 2,5-milionowym akumulatorem 
Start-Stop wyprodukowanym w Exide Europe.
 
Źródło: exide.pl