czwartek, 29 kwietnia 2010

Exide - Jarosław Hampel drugi w SGP!

Jarosław Hampel drugi w SGP!

Mistrz świata, Jason Crump, wygrał pierwszy turniej cyklu Speedway Grand Prix w 2010 roku. W finale GP Europy wyprzedził, jeżdżącego z logiem EXIDE, Jarosława Hampela i Emila Sajfutdinowa.

Czwarty w finale był Janusz Kołodziej, natomiast Rune Holta odpadł dopiero w półfinale. Spośród największych faworytów słabo spisali się Nicki Pedersen, który na swoim koncie zgromadził tylko dziewięć "oczek" i Tomasz Gollob, kończąc zawody już na rundzie zasadniczej.
Pecha miał rewelacyjnie spisujący się na leszczyńskim torze Janusz Kołodziej. Startujący z "dziką kartą" 26 -letni zawodnik miejscowej Unii spowodował upadek Sajfut-dinowa i został przez szwedzkiego arbitra Kristera Gardellego wykluczony. Do momentu przerwania finałowego wyścigu na czele był Crump przed Hampelem i Sajfutdinowem. W powtórce układ sił od startu aż do mety nawet nie drgnął. Australijczyk odniósł 22. zwycięstwo w historii swoich startów w GP. Australijczyk wygrał trzy pierwsze swoje wyścigi i pewnie awansował do półfinału, gdzie również nie dał szans rywalom.