sobota, 1 grudnia 2012

Jak bezpiecznie dla środowiska, zdrowia i własnego „portfela” kupować akumulator w Internecie?

Akumulator.pl - zamieścił materiał który najbardziej racjonalnie pokazuje zalety i wady zakupu akumulatora przez internet.

Fragment:
Handel internetowy to najprężniej rozwijający się obszar sprzedaży. Korzystne oferty cenowe, zakupy grupowe, kupowanie bez ruszania się z ulubionego fotela. Korzyści zresztą można wymienić jeszcze wiele. Jak jednak uchronić się przed niebezpieczeństwami czyhającymi na kupujących w sieci?

ZASADY GENERALNE
  1. Kupuj tylko w zaufanych sklepach, które prezentują jasno określone zasady zakupu, oraz zwrotów i reklamacji.
  2. Pamiętaj, że kupując „na odległość” masz prawo zwrócić zakupiony towar w ciągu 10 dni od momentu jego dostarczenia/podpisania umowy.
  3. Nigdy nie udostępniaj PINów, ani swoich danych osobowych bez wyraźnego powodu, nie udostępniaj haseł dostępu do kont,  e-maili itp.
CZY ZAKUP AKUMULATORA W SIECI RÓŻNI SIĘ OD ZAKUPU INNYCH PRODUKTÓW?
Praktyka dnia codziennego mogłaby wskazywać na to, że nie, ale prawda jest inna. Akumulator nie jest „zwykłym” produktem. Zanim dokonasz zakupu akumulatora w sieci warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, które mogą rodzić negatywne skutki:
  1. Akumulatorów nie można przewozić zwykłymi przesyłkami kurierskimi. Akumulator jest produktem niebezpiecznym i wymaga specjalnych warunków transportowych. Taki transport jest drogi, więc rzadko, który sprzedawca internetowy oferuje usługę transportu zgodną z prawem. Nagminnie łamane są zasady transportu akumulatora, co powoduje, że istnieje realne ryzyko, że w zakupiony akumulator ulegnie uszkodzeniu, co może wpłynąć na obniżenie jego funkcji użytkowych, może dojść do wycieku elektrolitu, co stanowić może zagrożenie zarówno dla kuriera odbierającego, jak i dostarczającego przesyłki, jak i osoby kupującej. W skrajnym przypadku może nawet dojść do wybuchu akumulatora. Jaka forma dostarczenia akumulatora jest najbezpieczniejsza?Najbezpieczniejszą a zarazem najtańszą formą jest odbiór własny w punkcie stacjonarnym, a idealnie kiedy jest to sklep, warsztat lub serwis, który przy okazji dokona w sposób prawidłowy wymiany akumulatora i odbierze od nas zużyty produkt. Są już w Polsce takie platformy handlu akumulatorami w sieci, które oferują taką formę odbioru. (najlepsi posiadają bazy nawet kilkunastu tysięcy punktów w Polsce).
  2. Odbiór starego akumulatora od kupującego – znajdź sprzedawcę w sieci, który odbierze od Ciebie zużyty akumulator, to powinność sklepu oferującego akumulatory. Wymóg ten jest elementem dbania o środowisko naturalne. Zużyty akumulator nie poddany recyklingowi może stanowić poważne zagrożenia dla środowiska i zdrowia ludzkiego (resztki żrącego elektrolitu, ołów).
  3. Możliwość bezproblemowego złożenia reklamacji – kupując akumulator w internecie należy wziąć pod uwagę, że może się zdarzyć sytuacja, w której będziemy chcieli złożyć reklamację na zakupiony akumulator. Reklamację zobowiązany jest przyjąć Punkt Sprzedaży, w którym dokonaliśmy zakupu. Biorąc pod uwagę ograniczenia w transportowaniu akumulatora tradycyjnymi formami przesyłek, należy rozważyć, czy zakup akumulatora w sieci, podczas gdy sprzedawca oddalony jest o kilkaset kilometrów od naszego miejsca zamieszkania jest najbardziej efektywny, gdyż może to skutecznie ograniczyć możliwość złożenia reklamacji, a w najgorszym wypadku, koszt złożenia reklamacji przewyższy wartość zakupionego akumulatora. Zakupując akumulator w Internecie z opcja odbioru osobistego w miejscu zamieszkania rozwiązuje nam ten problem. Podobnie jest z zakupem akumulatora w tradycyjnym sklepie stacjonarnym.
Czytaj u źródła: tu
Źródło: akumulator.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz