sobota, 19 kwietnia 2014

Giganci pracują na poprawą wydajności akumulatorów do pojazdów elektrycznych

Niemiecka firma Robert Bosch GmbH oraz japoński koncern GS YUASA z siedzibą w Tokio oraz Mitsubishi Corporationutworzyły spółkę joint venture, która będzie działać pod nazwą Lithium Energy and Power GmbH & Co z siedzibą w Stuttgarcie (Niemcy). To wspólne przedsięwzięcie będzie rozwijać następną generację technologii baterii litowo-jonowych.
"W nowym wspólnym przedsięwzięciu robimy znaczący krok w rozwoju technologii akumulatorów. Naszym celem jest, aby zwiększyć wydajność akumulatory litowo-jonowe nawet dwukrotnie" powiedzia Volkmar Denner, z Bosch GmbH.

Akumulatory o większej pojemności, w które będą wyposażone pojazdy elektryczne przyszłości, będą korzystać z większej autonomii, co dla użytkowników końcowych samochodów elektrycznych oznacza niższe koszty zakupu. Bosch GmbH i partnerzy są przekonani, że w 2020r. nowe rozwiązania będą gotowe do wprowadzenia na rynek w seryjnych ilościach.

Spółka joint venture Lithium Energy and Power GmbH & Co KG została założona w listopadzie 2013 roku. Bosch posiada 50% udziałów a GS Yuasa International Ltd. oraz Mitsubishi Corporation po 25%.

Bosch będzie koordynował działania całej organizacji oraz jego integracji z pojazdami. GS Yuasa, wnosi do nowej spółki duże doświadczenie w produkcji akumulatorów litowo-jonowy o wysokiej gęstości energii i ogromną wiedzę w dziedzinie elektrochemii. Mitsubishi Corporation wnosi swoją globalną sieć dystrybucji i doświadczenie globalnej korporacji, jak również świetny dostęp do surowców i materiałów niezbędnych dla projektu Lithium Energy and Power GmbH & Co KG.
źródło informacji i zdjęcia: http://www.bosch-presse.de/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz