czwartek, 1 maja 2014

Chińska firma inwestuje w MOLLa

Akkumulatorenfabrik MOLL GmbH & Co. KG i chińska fima Henan Chaowei Power Co., Ltd ogłaszają strategiczne partnerstwo
Niemiecki producent akumulatorów Akkumulatorenfabrik MOLL GmbH & Co. KG, podąża za innym liderem Niemieckiego rynku motoryzacyjnego grupą VW, która z sukcesem zdobywa Chiński rynek z takimi markami jak Volkswagen, Audi, Porsche, Skoda i Seat. Akkumulatorenfabrik MOLL GmbH & Co. KG zdecydował się jednak na wariant rozwoju spółki poprzez przyjęcie Chińskiej firmy do spółki, która pozwoli zdobyć producentowi największy rynek na świecie - Chiny.
W ciągu najbliższych 3 lat Niemiecko-Chińska firma planuje zainwestować kilka milionów euro w podwojenie zdolności produkcyjnych akumulatorów wykonanych w technologii EBF, przez co chce stać się liderem rynku nowoczesnych akumulatorów rozruchowych i dostarczać je wraz z Chińskim partnerem dla klientów na całym świecie, z szczególnym udziałem rynku azjatyckiego.
Henan Chaowei Power Co., Ltd jest zainteresowany rozwojem centrum badań w Niemczech, a także wsparciem Niemieckiego zakładu produkcyjnego jako akcjonariusz mniejszościowy Akkumulatorenfabrik MOLL GmbH & Co. KG. Chińskiemu inwestorowi zależy na znacznym zwiększeniu zdolności produkcyjnych w zakresie nowoczesnych akumulatorów rozruchowych EBF i AGM. Inwestycje te przyczyniają się do zapewnienia miejsc pracy w Niemczech w dłuższej perspektywie.
Informacja pochodzi z strony producenta www.moll-batterien.de jednak zdecydowanie bardziej szczegółowi są Chińscy partnerzy. Firma Henan Chaowei Power Co., Ltd notowana jest na giełdzie papierów wartościowych w Honkongu, przez co informacje publikowane przez nią są zdecydowanie bardzie szczegółowe - tu mogą zapoznać się Państwo z dokładną treścią zawartej umowy [czytaj umowę]. Po dokładnym wczytaniu się w treść umowy słowo mniejszościow przestaje być właściwym.
Akkumulatorenfabrik MOLL GmbH & Co. KG przeniesie do nowo powstałej spółki technologie i know-how umożliwiajace produkcję akumulatorów AGM i EBF, a także prawa do marki handlowej MOLL, nowa spółka zaś udzieli sublicencji poprzednio wymienionych składników Chińskiemu inwestorowi Henan Chaowei Power Co., Ltd.
Poznaj nowego wspólnika niemieckiej rodziny MOLL'ów:  http://www.chaowei.com.hk/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz