środa, 21 maja 2014

Exide wśród 500 najcenniejszych

Na tegorocznej „Liście 500”, którą co roku publikuje „Rzeczpospolita”, po raz kolejny znalazł się Exide Technologies S.A. Jak donosi dziennik, wartość umieszczonych na Liście firm wzrosła od ostatniej edycji o 14% i po raz czwarty w historii „Listy 500” przekroczyła bilion złotych.
Już po raz jedenasty „Rzeczpospolita” oszacowała, na podstawie danych za rok 2013, wartość działających na polskim rynku przedsiębiorstw – wśród poznańskich firm na „Liście 500” znalazły się po raz kolejny mi. in. Exide Technologies S.A. oraz Volkswagen Poznań. Exide uplasował się na 309 pozycji, co oznacza skok w górę (aż o 26 miejsc) w porównaniu z rokiem 2012.

Jak donosi „Rzeczpospolita”, łączna wartość przedsiębiorstw w roku 2013 wzrosła, przekraczając rekordową sumę 1 bln złotych, natomiast średnia wartość w przeliczeniu na jedno przedsiębiorstwo z Listy została oszacowana na ponad 800 mln złotych. Na taki skok miała wpływ dobra sytuacja na giełdzie i systematyczna poprawa wyników finansowych firm. Dziennik szacuje, że przy dobrych prognozach i podobnej tendencji rynkowej, można spodziewać się dalszego wzrostu wartości firm prezentowanych na „Liście 500”.

„Lista 500” jest zestawieniem najcenniejszych polskich przedsiębiorstw, których wartość jest szacowana na podstawie notowań giełdowych spółek z poszczególnych branż oraz na podstawie: danych o ich sprzedaży, wartości księgowej i zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację.
źródło: exide.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz